понедељак, 20. април 2015.

РАДЕНИК - Рихард Демел

Имамо један одар и дете,
О жено моја!
Имамо посла, сваки дан више,
Имамо сунца, вјетра и кише,
Маленкост једна фали нам само
Да смо лијепи ко птице тамо:
Времена само.

Празничко јутро када нам засја,
О моје дете,
Па тамо изнад широког класја
Гледамо плаве ласте гдје лете,
Тад нам не фали одела мало
Да смо лијепи ко птица тамо:
Времена само.

Ми осјећамо сви буре хук,
Ми, овај пук.
Тек мала вјечност, тек када мине;
Имамо свега, жено, о сине,
До оног што ће успјети с нама,
Па да смо смјели ко птице тамо.
Времена само!

Нема коментара:

Постави коментар