понедељак, 20. април 2015.

ИМАЈ СУНЦА... - Цезар Флајшлен

Имај сунца у свом срцу
И кад љута бура вије,
И када се небо мрачи,
И кад живот ледом бије!
Имај сунца у свом срцу,
Па нек дође мука нага!
У најцрње дане твоје
Гријаће те свјетлост блага!

На устима имај пјесму,
Нек радосно вазда звони,
Па и ако сваког дана
Невоља те тврда гони!
На устима имај пјесму,
Па нек дође мука нага!
У најцрње дане твоје
Гријаће те свјетлост блага!

Имај топлу реч за оног
Кога прати зима трајна,
И реци му с чега ти је
Тако душа ведра, сјајна;
На устима имај пјесму,
Вјеру нигда не изгуби,
У свом срцу имај сунца
Па свијетли, живи, љуби!

Нема коментара:

Постави коментар