Кад одемо, ако још видим је када,
у црну шуму тамна хлада,
кад, пјани од зрака и свјетлости меке,
будемо поред бистре ријеке,
кад од тог Париза срдаца сломљених
будемо начас одијељени,
и ако нас природе благост лелујава
у дуго снивање успава,
тад заспимо снагом сна посљедњег свог!
На буђење мислит ће Бог.
Epigrammes (1894)
у црну шуму тамна хлада,
кад, пјани од зрака и свјетлости меке,
будемо поред бистре ријеке,
кад од тог Париза срдаца сломљених
будемо начас одијељени,
и ако нас природе благост лелујава
у дуго снивање успава,
тад заспимо снагом сна посљедњег свог!
На буђење мислит ће Бог.
Epigrammes (1894)
Нема коментара:
Постави коментар