Јесење јутро и хладна соба.
Ти ми се смешиш са зида:
- Добро јутро!
И као да је пролеће -
соба је пуна
тебе и сунца...
Ту си, крај мене -
милујеш ме погледом:
- Добро јутро!
- О, кад ћу ти чути глас
између самотних зидова
и топле твоје руке
осетит на рамена!
Ти ми се смешиш са зида:
- Добро јутро!
И као да је пролеће -
соба је пуна
тебе и сунца...
Ту си, крај мене -
милујеш ме погледом:
- Добро јутро!
- О, кад ћу ти чути глас
између самотних зидова
и топле твоје руке
осетит на рамена!
Нема коментара:
Постави коментар