И даљини се чули петли
и жубор реке кроз јутарњи густиш...
- О, како је дивно у ова ведра јутра
поћи мирисним доловима
у сусрет песми и зеленилу -
незнаним, далеким зововима...
Поћи... Оставити улице
прашњаве, пуне ругобе;
поздравити весело птице
добротом срца без злобе;
прилећи широм по роси,
миловати влати траве
и сањат како у коси
пупе висине плаве...
(1933)
и жубор реке кроз јутарњи густиш...
- О, како је дивно у ова ведра јутра
поћи мирисним доловима
у сусрет песми и зеленилу -
незнаним, далеким зововима...
Поћи... Оставити улице
прашњаве, пуне ругобе;
поздравити весело птице
добротом срца без злобе;
прилећи широм по роси,
миловати влати траве
и сањат како у коси
пупе висине плаве...
(1933)
Нема коментара:
Постави коментар