петак, 13. децембар 2013.

БИЈЕДНЕ ДОБРЕ МИСЛИ... - Пол Верлен

Биједне добре мисли, гле, о гле вас скупа!
Надо нужна, туго рад губитка глупа
толиких милости, срдачна милино,
строгости, будности и блага тишино,
и све! Све сте ту, ал споро још; већ будне,
чврсте, ал још плашне, још иза сна, трудне
још од млаке ноћи. Све сте неспретнице,
једна иза друге тапка устопице
и од мјесечине пуне све бјежите.
"Баш сте кано овце што из тора хите,
једна, друга... па све, очи оборених,
главе потуљене, обличја сметених,
чинећ што и предња: кад та стане, стају
и оне по реду, главу постављају
њој на леђа. Чему? Тог не знаду оне".
Ја ваш пастир нисам, овце моје, о не,
други, бољи то је што узроке знаде,
онај што вам дуго, дуго ван не даде,
ал ће дат у вријеме. Само слиједите га.
Штап је његов добар.
Ја слушајућ њега,
јад вам штоно блеји знат ћу потјешити,
њему вјерно псето ја ћу уз вас бити.

Нема коментара:

Постави коментар